Kredyty bez BIK dla zadłużonych

Spłacanie zaciągniętych zobowiązań finansowych nigdy nie jest powodem do zadowolenia. Zwłaszcza, jeśli znajdujemy się w dość trudnej sytuacji materialnej, każda miesięczna rata jest jak kolejny kamień, który musimy ze sobą nieść. Niestety, jeśli nie wywiążemy się z umowy kredytowej skutkuje to poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest wpis do rejestru dłużników. Jeśli taka informacja znajdzie się w bazie gospodarczej stanowi to zawsze przeszkodę w trakcie ubiegania się o pożyczkę, kredyt gotówkowy czy zakupy na raty. Oczywiście każdy chciałby mieć „czystą kartę”, na której zapisane są jedynie nasze sukcesy w regulowaniu swoich długów. Co zrobić, gdy uzyskaliśmy niekorzystny wpis w bazie BIK? Czy oznacza to dla nas koniec planów związanych z wydatkami?

Czy istnieją kredyty bez BIK

Kredyty nieodłącznie kojarzą nam się z instytucjami bankowymi. Gdy decydujemy się na zobowiązanie finansowe, pierwszym naszym wyborem jest bank, jako że jest to jednostka najbardziej godna zaufania. By ten wizerunek utrzymać banki weryfikują zdolność kredytową potencjalnych klientów, dzięki czemu zyskują pewność, iż dany konsument spłaci dług zgodnie z wyznaczonym terminem. Dlatego aplikowanie tam o kredyt często wiąże się z formalnościami. By wykazać się wiarygodnością przedkładamy dokumenty potwierdzające nasze dochody i choć wstępna decyzja w sprawie udzielenia zobowiązania podejmowana jest w ciągu jednego dnia, na ostateczną akceptację wniosku musimy często czekać o wiele dłużej.

Sektor pozabankowy również ma do zaproponowania analogiczne usługi jak te świadczone przez banki, w tym różne transakcje pieniężne. Oferuje kredyty przez internet, bez zbędnych formalności. Z reguły jednak konsumenci podchodzą nieufanie do tego rodzaju pożyczkodawców. Dopiero, gdy zmuszeni sytuacją sięgają po produkty pozabankowe, przekonują się, że mają do czynienia z uczciwymi firmami.

Kredyty bez BIK dla zadłużonych

Klientami firm pożyczkowych są często osoby zadłużone, które z uwagi na konieczność zwrotu zobowiązania finansowego, często nie mogą uzyskać pożyczek w banku. Wynika to ze zbyt niskiej zdolności kredytowej. Natomiast instytucje z sektora pozabankowego, choć również analizują sytuację materialną każdego klienta, stwarzają większą możliwość na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Tym samym nieco bardziej ryzykują niż banki, stąd wyższy koszt obsługi pożyczek. Dodatkowo proponują także swoje usługi konsumentom mającym wpis do bazy BIK. Oferowane kredyty bez BIK dla zadłużonych to jeden częściej wybieranych produktów, niedostępny w instytucjach bankowych. ich maksymalne kwoty nie są wysokie, sięgają zwykle kilku tysięcy, lecz także ich przeznaczenie powinno służyć na zaspokojenie bieżących potrzeb. Taki rodzaj zobowiązań finansowych mogą nam zaproponować między innymi Tani Kredyt, Ferratum, Wandoo, Credilo czy LEWPożyczka.